Świetlica - aktualności 2019/2020 część 1

PROPOZYCJE ZAJĘĆ W CZASIE WOLNYM - OTWÓRZ, OTWÓRZ 2


GOTUJEMY DLA PAŃ I DZIEWCZYNEK!

Z okazji 8 Marca podczas zajęć kulinarnych w świetlicy dzieci z kl. IIc przygotowały owocowy koktajl witaminowy. Uczniowie klasy IIb i IIIb wykonali kolorowe muffinki z ozdobnymi serduszkami, które wraz z życzeniami wręczali paniom pracującym w naszej szkole. Dzieci chętnie uczestniczą w tego typu zajęciach, a przygotowane samodzielnie smakołyki bardzo im smakują. Fotogaleria


ZIMOWE SPOTKANIA ZE SZTUKĄ

3 stycznia 2020 r. uczniowie ze świetlicy SP2 w ramach „Spotkań ze sztuką”, w obecności instruktora plastyki JDK-u p. Ewy Kusiak, zobaczyły wernisaż prac Nieformalnej Grupy Plaja. Okazją do oglądnięcia wystawy był jubileusz 10-lecia stowarzyszenia plastyków jasielskich „10 lat PLAJA”. Dzieci mogły również obejrzeć pokonkursową wystawę XIII Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Zimowe impresje” organizowanej przez JDK, w której brali udział nasi uczniowie. Fotogaleria


BOŻE NARODZENIE W NASZEJ ŚWIETLICY

Boże Narodzenie to święta, które powodują, że ciemne zimowe dni pięknieją i radośnie się rozświetlają. Panuje życzliwość, na twarzach dorosłych gości uśmiech, a na buziach dzieci pojawia się radość związana z nadejściem świąt. Z tej to okazji dzieci z koła plastycznego przygotowały świąteczne kartki na projekt eTwinning „Eco Avengers – ratujemy naszą planetę” oraz zabawki choinkowe, które wraz z życzeniami wręczyły pracownikom szkoły. Wspólne ubieranie choinki, kolędowanie, dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń wprowadziło nas w czas oczekiwania na te wyjątkowe święta. Fotogaleria

ŻYCZYMY WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT!!!


"Idzie Święty z siwą brodą, a dwaj aniołkowie za ręce go wiodą"

Ten wesoły orszak  dotarł  do naszej świetlicy. Dzieci radośnie powitały  Mikołaja piosenką i zaprosiły do wspólnej zabawy. Z ogromną ciekawością oglądały otrzymane upominki, a po tej szczęśliwej chwili mogły zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Przygotowały tez mikołajowe portrety, które zawieszone zostały na tablicy „Galeria świetlicy”.

Fotogaleria


Andrzejkowe czary :)

Zgodnie ze zwyczajem, w Wigilię św. Andrzeja, w naszej świetlicy odbyła się zabawa andrzejkowa.

Przygotowania zaczęły się już wcześniej poprzez wykonanie przez dzieci dekoracji sali i zorganizowanie wystawki „ Galeria świetlicy” oraz przygotowanie słodkiej przekąski - galaretki z owocami. Zabawa rozpoczęła się ciekawymi wróżbami.  Najbardziej oczekiwane było lanie wosku przez magiczny klucz.  Czarodziejki, które w tym dniu przybyły do nas na zabawę pomogły w tradycyjnych wróżbach. Były także konkursy z nagrodami i wesołe tańce. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały  a przepowiadana przyszłość kiedyś może się sprawdzi?

Fotogaleria


Świetlicowa kawiarenka

W ramach zajęć kulinarnych uczniowie ze świetlicy przygotowali  gofry   z owocami i konfiturami . Nauczyli się obsługiwać mikser i gofrownicę. Każde dziecko mogło samodzielnie udekorować swojego gofra i poczęstować koleżankę. Przygotowali  również  galaretkę z owocami jako deser na zabawę andrzejkową.

Fotogaleria


Przyjaciel Miś!