III Konkurs Literacko - Plastyczny "Z baśniami za pan brat" - podsumowanie

28 lutego w naszej szkole odbyła się III edycja Konkursu Literacko – Plastycznego dla przedszkolaków „Z baśniami za pan brat”. Był to konkurs dwuetapowy. Pierwszy polegał na przesłaniu pracy plastycznej na temat „Bohaterowie mojej ulubionej baśni. Ich życie i przygody” wykonanej przez uczestnika reprezentującego dane przedszkole. Wykonano 9 prac. Drugi etap – to udział dzieci w Wielkim Finale, czyli rozgrywce głównej. Sześć dwuosobowych drużyn z jasielskich przedszkoli rywalizowało w zróżnicowanych konkurencjach polegających m.in. na rozwiązaniu krzyżówki, ułożeniu puzzli, rozpoznawaniu cytatów, zgaduj - zgaduli oraz udzielaniu poprawnych odpowiedzi na pytania jury. Tematyka konkursu obejmowała znajomość trzech baśni: Słowik, Stoliczku nakryj się oraz O dwunastu miesiącach. Wszyscy zawodnicy dzielnie zmagali się z trudami poszczególnych konkurencji, wspierani przez aplauz publiczności.

Po zakończeniu konkursu zgromadzona publiczność wraz z zawodnikami obejrzała przedstawienie przygotowane przez uczniów klas 5a i 4b pod kierunkiem pani dyrektor Elżbiety Dubiel oraz pani Marty Górczyk o współczesnym nawiązaniu do świata baśni, bajkopisarzu Baju na urlopie i Fantazji, która w czarodziejski sposób przywróciła baśniom ich naturalny czar. Zachwycona publiczność żywiołowo reagowała, a na koniec nagrodziła aktorów gromkimi brawami.

 

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Antoni Głowaty i Miłosz Szczerba z Przedszkola Miejskiego nr 3

II miejsce – Oliwia Sieńkowska i Lena Żarnowska z Przedszkola Miejskiego nr 6

III miejsce – Lena Pankiewicz i Greta Stefańska z Niepublicznego Przedszkola Językowo – Artystycznego Chatka Puchatka

wyróżnienie – Mikołaj Maczuga i Michał Karp z Niepublicznego Przedszkola Smyk

                        oraz Anna Mastej i Hanna Młocek z Przedszkola Miejskiego nr 11

 

Jury nagrodziło także indywidualnie autorów prac plastycznych:

I miejsce – Antonina Gorczyca z Niepublicznego Przedszkola Językowo – Artystycznego Chatka Puchatka

II miejsce – Miłosz Binkowicz z Bajkowego Prywatnego Przedszkola Oddział Kochanowskiego

III miejsce – Julia Piękoś z Przedszkola Miejskiego nr 11

wyróżnienie – Hanna Siry z Przedszkola Miejskiego nr 6 oraz Aleksandra Rybczak z Przedszkola Miejskiego nr 3

 

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy drobne upominki.

Fotogaleria