Świetlica - aktualności w roku szk. 2020/2021

Kochana Babciu! Kochany Dziadku!

„Bez Was nic niewart
byłby ten świat!

Babciu i Dziadku,
Żyj dwieście lat!”

Najlepsze życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka wraz z upominkami składają dzieci ze świetlicy!


ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły. Pachną choinka i pierniki, płynie melodia kolędy, a dzieci są szczęśliwe. To czas wzruszeń, radości i wybaczenia. Gdy w wigilijny wieczór na niebie zabłyśnie pierwsza gwiazda, rodziny zasiadają do odświętnie zastawionego stołu i dzielą się  opłatkiem  składając sobie życzenia. 

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia życzą dzieci i nauczyciele ze świetlicy.

Fotogaleria


MIKOŁAJKI W  ŚWIETLICY

Chociaż na świecie panują trudne warunki związane z trwaniem pandemii, również w tym roku Mikołaj nie zapomniał o dzieciach z naszej świetlicy. Nie przybył do nas osobiście, ale jak zwykle pozostawił mnóstwo prezentów i słodkie niespodzianki, które bardzo ucieszą wszystkie dzieci po powrocie do szkoły.

Fotogaleria


PRZYJACIEL MIŚ – CYKLICZNE SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ!!!

W ramach obchodów „Światowego Dnia Pluszowego Misia”  w świetlicy  szkolnej odbyło się spotkanie z panią bibliotekarką. Dzieci czytały wraz z paniami książki, których bohaterami były misie. Uczniowie opowiadali przygody swoich pluszowych niedźwiadków. Na koniec wykonali plakaty misia Paddingtona i Kubusia Puchatka, które umieszczono w bibliotece szkolnej.

Fotogaleria


PAMIĘTAMY…

Są dni pełne radości, szczęścia, uniesień. Są też inne, pełne zadumy i refleksji. Taki jest 1 listopada, kiedy to przychodzimy na cmentarze, wspominamy i …odchodzimy. Także dzieci uczęszczające do świetlicy w przeddzień Święta Zmarłych odwiedziły grób  Nieznanego Żołnierza, złożyły własnoręcznie wykonane wiązanki i zapaliły znicze. W poważny nastrój wprowadziły uczniów czytane wiersze, muzyka oraz zajęcia plastyczne tematycznie związane ze Świętem Zmarłych.

Fotogaleria


"SPOTKANIA ZE SZTUKĄ" W ŚWIETLICY

Wraz z początkiem roku szkolnego w naszej świetlicy rozpoczęły się zajęcia koła plastycznego dla dzieci z kl. III i II prowadzone przez p. Renatę Pankiewicz. Uczestnicy podczas zajęć tworzą różnorodne formy plastyczne przy użyciu wielu nowych technik. Dzięki swojej wyobraźni i pomysłowości odkrywają barwny świat sztuki. Prace są eksponowane na holu korytarza na tablicy „Galeria świetlicy” oraz na oknach. Młodzi artyści brali również udział w plenerze malarskim w Parku Miejskim. Dzieci reprezentują również szkołę w konkursach plastycznych, takich jak: „Wehikuł czasu” w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” oraz „Postać z Baśni” organizowany przez Szkołę Podstawową w Niedźwiadzie Dolnej. Czekamy na wyniki konkursów i trzymamy kciuki!

Fotogaleria


WITAJ ŚWIETLICO!

Znowu, po długiej przerwie powitaliśmy szkołę i świetlicę. Czekały na nas nasze ulubione gry, zabawki, nowe koleżanki i koledzy. Mimo niesprzyjającej sytuacji na świecie i konieczności stosowania szczególnych zasad bezpieczeństwa i higieny, staramy się miło i wesoło spędzać wolny czas!

Fotogaleria