Świetlica - aktualności w roku szk. 2020/2021

Kochana Mamo

Z okazji Twojego Święta,
za wczoraj i dziś, każdym czułym serca uderzeniem
i każdym z niego płynącym życzeniem
- zdrowia, sił i codziennej radości-
wraz ze słowami największej wdzięczności
za wszystkie dla nas trudy i starania składamy dzisiaj podziękowania.

Życzenia wraz z wykonanymi upominkami przesyłają wszystkie dzieci.

Fotogaleria


WIELKANOC TUŻ, TUŻ!

Świąteczne  przygotowania rozpoczęliśmy od dekorowania sali oraz wykonania pisanek, które wraz z życzeniami dzieci wręczały rodzinom i pracownikom szkoły. Uczniowie dzielili się swoimi doświadczeniami na temat kultywowania tradycji wielkanocnych w ich domach oraz poszerzyli wiadomości na temat potraw charakterystycznych dla naszego regionu. W przygotowaniach towarzyszyły nam wesołe wielkanocne piosenki.

Dzieci wykonały świąteczne stroiki, które otrzymają osoby starsze chore i samotne będące pod opieką PCK w Jaśle.

Fotogaleria


POWITANIE WIOSNY

„Ruszamy gromadą, wesołym pochodem,
niesiemy Marzannę nad zieloną wodę.”

Zgodnie z tradycją, wesoła, rozśpiewana gromada dzieci wyruszyła nad rzekę ze słomianą marzanną. Dzieci wrzuciły symboliczną garść słomy do wody, żegnając w ten sposób zimę. W drodze powrotnej uczniowie obserwowali budzącą się do życia przyrodę, szukając pierwszych zwiastunów nadchodzącej wiosny.

Fotogaleria


SZCZĘŚCIA, UŚMIECHU, DUŻO RADOŚCI!

Tego i wiele innych ciepłych słów życzyli nasi mali mężczyźni  8 marca  paniom pracującym w szkole i koleżankom  w świetlicy. Do życzeń chłopcy dołączyli wykonany na zajęciach plastycznych breloczek do kluczy i wspaniale uśmiechy. Ten dzień był radosny i pełen wrażeń.

Fotogaleria


WALENTYNKI, WALENTYNKI

Przygotowania do „Walentynek ” w  świetlicy trwały przez cały tydzień. Zgodnie z sympatycznym tradycyjnym zwyczajem uruchomiona została specjalna walentynkowa poczta. Przez kilka dni dzieci przygotowywały miłe listy dla osób, które lubią i chcą  obdarować. 12 lutego wybrany listonosz dopilnował aby przesyłki dotarły do adresatów. Atrakcją tego tygodnia było również walentynkowe przyjęcie, na które dzieci przygotowały owocowe szaszłyki.

Fotogaleria


"HU-HU-HA, NASZA ZIMA ZŁA..."

Z nadejściem zimy postanowiliśmy zadbać o naszych skrzydlatych przyjaciół. Dzieci przygotowały dla nich przed szkołą „Ptasią stołówkę”. Teraz, podczas zabaw na śniegu obserwujemy przylatujące ptaki, które szybko zapamiętały gdzie mogą znaleźć ulubione przysmaki.

Fotogaleria


Konkurs – „KARTKA ŚWIĄTECZNA”

Drugiego lutego br. nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na „Kartkę świąteczną”. Pani Dyrektor dziękując dzieciom za udział w konkursie wręczyła dyplomy i nagrody. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Fotogaleria


„FIKOLAND" W NASZEJ ŚWIETLICY

W tym roku Mikołaj obdarował dzieci mega klockami, dużymi grami planszowym i piłkarzami. Pomogło to stworzyć salę, w której dzieci mogą wspaniale się bawić, dając upust swojej wyobraźni oraz zaspokoić potrzebę ruchu.

Fotogaleria


Kochana Babciu! Kochany Dziadku!

„Bez Was nic niewart
byłby ten świat!

Babciu i Dziadku,
Żyj dwieście lat!”

Najlepsze życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka wraz z upominkami składają dzieci ze świetlicy!


ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły. Pachną choinka i pierniki, płynie melodia kolędy, a dzieci są szczęśliwe. To czas wzruszeń, radości i wybaczenia. Gdy w wigilijny wieczór na niebie zabłyśnie pierwsza gwiazda, rodziny zasiadają do odświętnie zastawionego stołu i dzielą się  opłatkiem  składając sobie życzenia. 

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia życzą dzieci i nauczyciele ze świetlicy.

Fotogaleria


MIKOŁAJKI W  ŚWIETLICY

Chociaż na świecie panują trudne warunki związane z trwaniem pandemii, również w tym roku Mikołaj nie zapomniał o dzieciach z naszej świetlicy. Nie przybył do nas osobiście, ale jak zwykle pozostawił mnóstwo prezentów i słodkie niespodzianki, które bardzo ucieszą wszystkie dzieci po powrocie do szkoły.

Fotogaleria


PRZYJACIEL MIŚ – CYKLICZNE SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ!!!

W ramach obchodów „Światowego Dnia Pluszowego Misia”  w świetlicy  szkolnej odbyło się spotkanie z panią bibliotekarką. Dzieci czytały wraz z paniami książki, których bohaterami były misie. Uczniowie opowiadali przygody swoich pluszowych niedźwiadków. Na koniec wykonali plakaty misia Paddingtona i Kubusia Puchatka, które umieszczono w bibliotece szkolnej.

Fotogaleria


PAMIĘTAMY…

Są dni pełne radości, szczęścia, uniesień. Są też inne, pełne zadumy i refleksji. Taki jest 1 listopada, kiedy to przychodzimy na cmentarze, wspominamy i …odchodzimy. Także dzieci uczęszczające do świetlicy w przeddzień Święta Zmarłych odwiedziły grób  Nieznanego Żołnierza, złożyły własnoręcznie wykonane wiązanki i zapaliły znicze. W poważny nastrój wprowadziły uczniów czytane wiersze, muzyka oraz zajęcia plastyczne tematycznie związane ze Świętem Zmarłych.

Fotogaleria


"SPOTKANIA ZE SZTUKĄ" W ŚWIETLICY

Wraz z początkiem roku szkolnego w naszej świetlicy rozpoczęły się zajęcia koła plastycznego dla dzieci z kl. III i II prowadzone przez p. Renatę Pankiewicz. Uczestnicy podczas zajęć tworzą różnorodne formy plastyczne przy użyciu wielu nowych technik. Dzięki swojej wyobraźni i pomysłowości odkrywają barwny świat sztuki. Prace są eksponowane na holu korytarza na tablicy „Galeria świetlicy” oraz na oknach. Młodzi artyści brali również udział w plenerze malarskim w Parku Miejskim. Dzieci reprezentują również szkołę w konkursach plastycznych, takich jak: „Wehikuł czasu” w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” oraz „Postać z Baśni” organizowany przez Szkołę Podstawową w Niedźwiadzie Dolnej. Czekamy na wyniki konkursów i trzymamy kciuki!

Fotogaleria


WITAJ ŚWIETLICO!

Znowu, po długiej przerwie powitaliśmy szkołę i świetlicę. Czekały na nas nasze ulubione gry, zabawki, nowe koleżanki i koledzy. Mimo niesprzyjającej sytuacji na świecie i konieczności stosowania szczególnych zasad bezpieczeństwa i higieny, staramy się miło i wesoło spędzać wolny czas!

Fotogaleria