Dlaczego warto wybrać Szkołę Podstawową nr 2 w Jaśle?

TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ - TO MY!

Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Jaśle dba o wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży, ukierunkowuje uzdolnienia, wspiera w nauce, zapewnia bezpieczeństwo. To w naszej szkole dzieci zdobędą gruntowną edukację, zostaną przygotowane do życia we współczesnym świecie z zachowaniem szacunku do tradycji, nawiążą przyjaźnie, które z pewnością przetrwają długie lata.

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW - SĄ NASZYMI SUKCESAMI!

Szczycimy się dużą liczbą laureatów i finalistów konkursów organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. W ubiegłym roku szkolnym było to aż 11 laureatów i 7 finalistów, dzięki czemu zajęliśmy zaszczytne czwarte miejsce w województwie wśród wszystkich szkół podstawowych i otrzymaliśmy certyfikat "Szkoły Przyjaznej Utalentowanym Uczniom".

Wśród licznych naszych osiągnięć wymienić należy:

  • III miejsce w Polsce w konkursie "Nasz projekt eTwinning 2020" oraz 23 miejsce w kraju w konkursie "The Big Challenge"
  • II miejsce w Mistrzostwach Polski w grach matematycznych i logicznych, organizowanych przez Politechnikę Wrocławską
  • sukcesy uczniów w Ogólnopolskich Konkursach Twórczości Dzieci i Młodzieży
  • Nagrody Burmistrza Miasta Jasła za wysokie wyniki w nauce oraz osiągnięcia artystyczne, sportowe i naukowe rokrocznie wręczane licznej grupie naszych wychowanków
  • wysokie wyniki egzaminów zewnętrznych
  • udział w międzynarodowej wymianie młodzieży Erasmus+

OTACZAMY SZCZEGÓLNĄ OPIEKĄ NAJMŁODSZYCH

Działamy w "MEGAMISJI" - elitarnym gronie 150 szkół korzystających z programu pomagającego najmłodszym odkryć dobre i bezpieczne strony technologii.

To u nas ma siedzibę filia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego, w ramach którego dzieci w wieku od 7 do 12 lat uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez naukowców, wykładowców i popularyzatorów nauki z całej Polski.

Każdego roku organizujemy cykl ciekawych zajęć adaptacyjnych dla dzieci sześcioletnich w ramach "Akademii Przedszkolaka".

Oferujemy naukę języka niemieckiego w ramach zajęć dla uczniów już od klasy piątej.

Prowadzimy zajęcia innowacyjne z przedmiotów ścisłych, Doceniamy integrację - organizujemy wycieczki edukacyjne, wyjazdy na "zieloną szkołę", kuligi, wyjazdy na narty, wyjścia na lodowisko.

Dzieci mogą korzystać z opieki logopedy, pedagoga, psychologa.

Ściśle współpracujemy z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaśle - uczniowie uczestniczą w spotkaniach autorskich i warsztatach organizowanych dla najmłodszych czytelników.

W bieżącym roku doposażyliśmy bibliotekę szkolną w lektury, nowości wydawnicze, audiobooki, wykorzystując fundusze z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, a pracownie w nowoczesne pomoce dydaktyczne.