Świetlica - wydarzenia w roku szk. 2018/2019

PRZYRODA W OCZACH DZIECKA!

Dnia 6 czerwca   w jasielskim parku pod gołym niebem  pracowały dzieci z koła plastycznego. Pracy twórczej  sprzyjało otoczenie  pełne zieleni i kwiatów.

Na pierwszy w tym roku  plener malarski zabraliśmy  ze sobą słońce i pastele olejne. Celem zajęć było  wykorzystanie czasu wolnego na rozwijanie talentów w kontakcie z naturą .Taka forma pracy cieszy się  dużą popularnością wśród  uczniów, wzbudza  także duże zainteresowanie  przechodniów.

 fotogaleria


„MOJA MAMA JEST KRÓLOWĄ …”

Dzień Matki to najpiękniejsze, wyjątkowe i najbardziej wzruszające święto w roku. Dlatego też, dzieci na zajęciach koła plastycznego z zapałem przygotowywały upominki z okazji zbliżającego się święta. Były to humorystyczne portrety mam w pięknych królewskich sukniach, przewiązane symbolicznym serduszkiem. Dzieci mogły również opowiedzieć o swoich mamach, kim one dla nich są i jak im pomagają. Z okazji tego święta wszystkim kochanym Mamom składamy życzenia zdrowia, szczęścia i pociechy z dzieci!

 fotogaleria


Warsztaty animacyjne ,,Baśniowa Europa”

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich i 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej uczniowie ze świetlicy uczestniczyli w plenerowych warsztatach animacyjnych dla dzieci. Zajęcia pt. ,,Baśniowa Europa” zorganizowane były przez MBP w Jaśle. Dzieci obejrzały również wystawę zdjęć projektów unijnych w CITiK oraz zrobiły sobie wspólne zdjęcia w fotobudce pod kinem w Jaśle.

fotogaleria

 


WIELKANOCNE TRADYCJE

 Przygotowania do Świąt Wielkanocnych rozpoczęliśmy od wielkich porządków, dekorowania sali oraz przypomnienia  tradycji  świątecznych . Dzieci  wykonały również  cekinowe pisanki - upominki, które wraz z życzeniami ,  wręczyły pracownikom szkoły  oraz swoim bliskim.

 fotogaleria


MARZANNO, MARZANNO  TY ZIMOWA PANNO…

Zgodnie z tradycją   dzieci wykonały  słomianą kukłę  marzanny, symbol zimy i uśpionej przyrody. Pierwszego dnia wiosny wesoła gromada,  zaniosła  ją nad rzekę i wrzuciła symbolicznie garść  słomy do wody, żegnając w ten sposób zimę.  W drodze powrotnej uczniowie  obserwowali   rośliny i zwierzęta – szukając  zwiastunów  wiosny.

 fotogaleria


ŚWIETLICOWE WYPIEKI - JAKIE PYSZNE TE GOFRY !!!

W ramach zajęć kulinarnych uczniowie ze świetlicy przygotowali  gofry   z owocami i konfiturami . Nauczyli się obsługiwać mikser i gofrownicę  oraz wykonali sałatkę owocowa. Każde dziecko mogło samodzielnie udekorować swojego gofra i poczęstować koleżankę.

fotogaleria


W  „DWÓJCE ”  ZE SZTUKĄ NA TY…

Uczniowie z koła plastycznego pod opieką pani R. Pankiewicz odbyli wycieczkę  do Muzeum Regionalnego. Oglądnęli wystawę zbiorów etnograficznych związanych ze stuleciem Święta Niepodległości oraz wystawę tradycyjnych szopek bożonarodzeniowych i strojów kolędniczych. Dzieci zobaczyły również reprodukcje obrazów jasielskiego malarza Jana Wodyńskiego na  jasielskim rynku,  która to wystawa plenerowa dostępna jest wszystkim mieszkańcom miasta.

fotogaleria


W KARNAWAŁOWYCH RYTMACH

Dużym powodzeniem  na tegorocznym balu cieszyły się zabawy i konkursy taneczne z nagrodami. Dekoracja sali, różnorodność propozycji tańców, zabaw i utworów muzycznych sprawiła, że udało nam się stworzyć wspaniałą karnawałową atmosferę. Uczestnicy mieli okazje demonstracji strojów karnawałowych na „Czerwonym dywanie”.

 fotogaleria


DZIŚ POWIEDZIEĆ TYLKO CHCĘ BABCIU, DZIADZIU - KOCHAM CIĘ!