Biblioteka - aktualności

PROCEDURA ZWROTU KSIĄŻEK, PODRĘCZNIKÓW I INNYCH MATERIAŁÓW BIBLIOTECZNYCH - LINK

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2019

Może być duży lub mały, biały, szary, brązowy.....Czy wiecie kto to taki? To pluszowy miś. Każdy ma go w domu, lecz nie każdy wie, że ma już 110 lat. DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA obchodzony jest od 2002 roku 25 listopada, w naszej szkole odbył się po raz kolejny. W bibliotece czytano książeczki o misiach, które były eksponowane na wystawce. Było słodko, radośnie i „misiowo”. Uczniowie z klas trzecich i drugich, którzy wykonali pracę plastyczną na konkurs biblioteczny pt. ,,Mój przyjaciel – pluszowy miś’’. Dzieci z kl.2c, 2b,3b otrzymały nagrody w postaci misiów. Wszystkie prace były piękne i wywieszone zostały na tablicy w bibliotece szkolnej.
Dzieciom gratuluję i zapraszam w przyszłym roku. 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK 

14 listopada br. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. W tym dniu uczniowie z klasy 3b odwiedzili czytelnię i opowiadali o swoich ulubionych książeczkach. Dodatkowo każdy uczeń był przebrany za wybraną postać z bajki. Wśród nich były: księżniczki, Czerwony Kapturek, Król Maciuś I,wróżki, krasnoludki, piraci, kot w butach i wiele innych. Wszystkim dzieciom spodobały się również zabawy czytelnicze wymagające wykazania się znajomością treści bajki i zagadki. Trzecioklasiści świetnie radzili sobie z zadaniami.

Zajęcia prowadziły panie: wychowawczyni klasy 3b Jolanta Terwicz i nauczyciel - bibliotekarz Renata Zagórska.

Spotkanie sprawiło dzieciom wiele radości, były aktywne i dobrze się bawiły. Bajkowy dzień to doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.  fotogaleria


PASOWANIE NA CZYTELNIKA

„Ja uczeń klasy pierwszej, uroczyście obiecuję, że będę czytać i szanować książki, bo one pomagają nam w nauce i pracy, uczą miłości do ludzi i Ojczyzny, wskazują drogę do każdego celu. A książka niech zostanie moim przyjacielem na całe życie.”

W listopadzie odbyły się zajęcia czytelnicze w klasach 1a, 1b,1d. Pani bibliotekarka Renata Zagórska zapoznała uczniów z nową biblioteką szkolną. Uczniowie złożyli przyrzecznie i zostali pasowani na czytelników. Na koniec spotkania przyszedł czas na najważniejsze pierwsze wypożyczanie książek. Na pamiątkę uczniowie otrzymali tekst przyrzeczenia i zakładki do książek. Wszystkim nowym czytelnikom życzę wspaniałych przygód w świecie książek.

Fotogaleria


KWADRANS Z KSIĄŻKĄ

W bibliotece szkolnej odbyły się spotkania z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Uczniowie z klasy 3b przebrani za różne postacie bajkowe opowiadali o swoich ulubionych książeczkach.Ogadywały z jakiej bajki pochodzi przebrana postać.

Bibliotekę odwiedziły również uczniowie ze świetlicy wraz z panią Renatą Pankiewicz. Dzieci wysłuchały bajki czytanej przez panią Renatę Zagórską, odgadywały zagadki i malowały kolorowanki z postaciami bajkowymi. Uczniowie ze świetlicy regularnie we wtorki uczestniczą w cyklu spotkań z książką pt. ,,Kwadrans z książką''. Są to zajęcia czytelnicze mające na celu propagowanie czytelnictwa w naszej szkole.


ROK SZKOLNY 2018/2019


PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

W dn. 28. lutego 2019r. w bibliotece szkolnej gościliśmy dzieci wraz z panią wychowawczynią z Przedszkola Miejskiego nr 1. Pani bibliotekarka zapoznała dzieci z pracą biblioteki szkolnej, książkami, opowiadała o poszanowaniu książek i zaletach czytania. Dzieci chętnie oglądały książeczki, opowiadały o swoich ulubionych bajeczkach Następnie uczennice z klas 5 zadawały zagadki i przeprowadziły zabawy czytelnicze. Pani Bożena przeczytała bajkę ,,O wilku i siedmiu koźlątkach ”,dzieci rozmawiały na temat treści bajki oceniając zachowanie bohaterów. Na zakończenie przedszkolaki wykonały swoje kolorowe zakładki do książek. Dzieci były zadowolone i wesołe ze spotkania w bibliotece. Na zakończenie otrzymały upominki.

 fotogaleria


ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

Z okazji święta Pluszowego Misia, które obchodzone jest 25 listopada uczniowie klas młodszych wysłuchali historię misia i opowiadali o swoich przytulankach. Następnie pani bibliotekarka i pani Renia ze świetlicy czytały fragmenty bajek ,,Złotowłosa i trzy niedźwiadki’’ i "Latające naleśniki’’. Dzieci malowały misie z różnych bajek.

Uczniowie z klas trzecich i drugich, którzy wykonali pracę plastyczną na konkurs biblioteczny pt. ,,Mój przyjaciel – pluszowy miś’’ otrzymali nagrody. Wszystkie prace są piękne i wywieszone są na tablicy w bibliotece szkolnej. Dzieciom gratuluję i zapraszam w przyszłym roku. 

fotogaleria


KWADRANS Z KSIĄŻKĄ

 W bieżącym roku szkolnym w bibliotece odbywały się spotkania ,,Kwadrans z książką'.' Zajęcia prowadzone są przez panią bibliotekarką i panią ze świetlicy.Uczniowie z klas 1- 3 słuchają bajek, czytają głośno ulubione książki, malują ilustracje, rozwiązują zagadki. 

fotogaleria