Konkurs Literacko - Plastyczny "Z baśniami za pan brat".

30 stycznia w naszej szkole odbyła się II edycja Konkursu Literacko – Plastycznego dla przedszkolaków „Z baśniami za pan brat”. Przebiegał on w dwóch etapach. Pierwszy polegał na przesłaniu pracy plastycznej na temat „Bohaterowie mojej ulubionej baśni. Ich życie i przygody” wykonanej przez uczestnika reprezentującego dane przedszkole. Drugi etap – to udział dzieci w Wielkim Finale, czyli rozgrywce głównej. Pięć dwuosobowych drużyn z jasielskich przedszkoli rywalizowało w zróżnicowanych konkurencjach polegających m.in. na rozwiązaniu krzyżówki, ułożeniu puzzli, ustalaniu kolejności wydarzeń, zgaduj - zgaduli oraz udzielaniu poprawnych odpowiedzi na pytania jury. Tematyka konkursu obejmowała znajomość trzech baśni: Calineczka, Wróżki i Żelazne Trzewiki. Mali zawodnicy z zaangażowaniem realizowali kolejne zadania, wspierani przez aplauz publiczności.

Po zmaganiach konkursowych zgromadzona publiczność wraz z zawodnikami obejrzała przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy 4a pod kierunkiem pani Elżbiety Dubiel zatytułowane „Zamieszanie w krainie baśni”.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Małgorzata Kędzior i Krzysztof Gogosz z Przedszkola Miejskiego nr 11

II miejsce – Kamila Kosiba i Zofia Doniec z Przedszkola Miejskiego nr 1

III miejsce – Zofia Gronek i Martyna Wesołowska z Przedszkola Miejskiego nr 10

 

Jury nagrodziło także indywidualnie autorów prac plastycznych:

I miejsce – Natalia Matyjasz z Przedszkola Miejskiego nr 2

II miejsce – Dominika Szostak z Przedszkola Miejskiego nr 11

III miejsce – Zuzanna Gozdecka z Przedszkola Miejskiego nr 3

wyróżnienie – Aleksandra Wolańska z Przedszkola Miejskiego nr 1

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy drobne upominki. Zdjęcia