Osiągnięcia uczniów SP2 w konkursach w okresie marzec-czerwiec 2019

WYSOKIE MIEJSCA NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSACH CHEMICZNYCH
 
* Ogólnopolski Konkurs Chemiczny ALBUS zakończył się dla naszych trzecioklasistów wysokimi notami: Aleksandra Marek zdobyła tytuł laureata V miejsca w kraju, a wyróżnienia otrzymały Julia Tomaszewska (12 m. w kraju), Natalia Zabawa i Maria Zima (14 m. w kraju) oraz Joanna Bernacka (15 m. w kraju).
 
* W Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym PANDA otrzymaliśmy dwa wyróżnienia: Maria Zima - IX m. w kraju, a Aleksandra Marek X m. w kraju.
 
* Powiatowy Konkurs Ekologiczno-Chemiczny, organizowany przez Zespół Szkół nr 3 w Jaśle, również przyniósł wysokie lokaty. Magdalena Pabisz zdobyła tytuł laureatki I miejsca, Aleksandra Borda-Sieczkowska została laureatką III miejsca, Kinga Plakut zajęła VI miejsce, a Aleksandra Świstak - VII. 
 
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

II Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „ENGLISH FOR FUN” - drugie miejsce naszych czwartoklasistów!

17 maja odbył się II Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „ENGLISH FOR FUN” dla klas IV szkół powiatu jasielskiego. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Społecznych im. Adama Mickiewicza w Jaśle. 

Szkołę Podstawową nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi reprezentował przygotowany przez mgr Patrycję Strzałkę-Pykosz (nauczyciela języka angielskiego) zespół w składzie:  Igor Sudyka (kl. IV B), Sandra Ryba (kl. IV B) i Maria Macieik (kl. IV A). Drużyny rywalizowały ze sobą w pięciu konkurencjach: konkursie piosenki anglojęzycznej, scenkach sytuacyjnych, zabawie polegającej na układaniu zdań, kalamburach, a na koniec mieli za zadanie rozwiązać multimedialny quiz dotyczący kultury Wielkiej Brytanii.

Uczniowie reprezentujący naszą szkołę wykazali się znakomitymi umiejętnościami językowymi i artystycznymi oraz ogromną wiedzą z dziedziny kultury WB zajmując II miejsce w klasyfikacji ogólnej. Konkurs pokazał, że nauka języka obcego może być doskonałą zabawą łączącą przyjemne z pożytecznym. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Fotogaleria


SUKCESY UCZNIÓW „DWÓJKI" W „OLIMPUSIE” Z MATEMATYKI

W dniu 8 I 2019r. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej „Olimpus” Sesja Zimowa z matematyki. Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i odnieśli znaczące sukcesy. Aż 12 uczniów zdobyło tytuł laureata konkursu! Pierwsze miejsce w kraju, uzyskując maksymalną liczbę punktów, otrzymało dwóch uczniów klas gimnazjalnych: Roman Gicala i Aleksandra Marek  oraz uczeń klasy czwartej Igor Sudyka.  Ponadto następujący uczniowie zostali laureatami:

KLASY 3 GIMNAZJUM: Piotr Czarnecki – 3 miejsce w kraju, Zuzanna Gomuła – 5 miejsce w kraju, Magdalena Pabisz – 5 miejsce w kraju, Agnieszka Maciejczyk - 5 miejsce w kraju, Maria Borkowska – 10 miejsce w kraju
KLASY 8 SZKOŁY PODSTAWOWEJ: Weronika Wesecka – 7 miejsce w kraju, Anna Kowalska – 9 miejsce w kraju
KLASA  5 SZKOŁY PODSTAWOWEJ: Szymon Nowosielski – 5 miejsce w kraju
KLASA 4 SZKOŁY PODSTAWOWEJ: Filip Hałucha – 6 miejsce w kraju

Laureatów konkursu przygotowały: p. Maria Chrząszcz, p. Ewa Wachel, p. Ewa Warchoł, p. Alicja Ziaja.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zarówno uczniom, jak i ich opiekunom naukowym!


MARTYNA DZIADZIO FINALISTKĄ

Uczennica klasy VIIIc, Martyna Dziadzio, zdobyła tytuł finalistki XV Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego ,,Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Pomyślnie ukończyła  trzy etapy tego konkursu. Finałowy sprawdzian umiejętności poprawnego pisania opowiadań, miał miejsce w dniu 17 maja 2019 r. w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Życzymy Martynie dalszego rozwijania swoich zainteresowań.


SZYMON BIZON NAGRODZONY W KONKURSIE LITERACKIM

Szymon Bizon, uczeń klasy Vb, zdobył wyróżnienie w literackim konkursie pod hasłem ,,Pędzlem i piórem”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie. Warto nadmienić, że na konkurs nadesłano 107 wierszy dzieci w wieku od 10 do 14 lat  z 48 placówek z terenu całego kraju.  Prace oceniało jury: redaktor naczelna Gazety Nałęczowskiej, dyrektor Biblioteki Miejskiej im. Faustyny Morzyckiej w Nałęczowie, pracownik Muzeum im. S. Żeromskiego w Nałęczowie, znawca twórczości Żeromskiego.

Serdecznie gratulujemy, mamy nadzieję, że to ,,nie jest ostatnie słowo” Szymona na pisarskiej niwie. A oto nagrodzony wiersz: "Na krańcu świata"


Znakomite wyniki Ogólnopolskiego Konkursu ,,ALFIK HUMANISTYCZNY”

W grudniu 2018r. odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu ALFIK HUMANISTYCZNY. Uczestniczyło w nim 17 149 uczniów z całej Polski. W naszej szkole spośród klas IV-VIII i III gimnazjum wystartowało łącznie 114 uczniów. Wyniki ich pracy są znakomite. Na ogromne gratulacje zasłużył przede wszystkim uczeń kl. 3   gimnazjum: Roman Gicala, który uzyskał 1. miejsce w Polsce i osiągnął 100% wynik w konkursie.  Ta lokata znakomicie odzwierciedla jego wiedzę i humanistyczne zainteresowania.

Poniżej zaprezentowani uczniowie uzyskali również bardzo wysokie miejsca, są zdobywcami drugiej lokaty – co oznacza powyżej 80%punktów możliwych do zdobycia lub trzeciej lokaty  czyli powyżej 75% punktów możliwych do zdobycia.

klasy IV: druga lokata: Filip Hałucha, Maria Macieik, trzecia lokata: Emilia Leśniak

KLASY V: druga lokata: Anna Bąk,   trzecia lokata: Szymon Nowosielski

KLASY VI: druga lokata: Lena Spisak

KLASY VII: druga lokata: Julia Momot, Anna Pastwa, Jagoda Rak, Julia Nguyen Van,  trzecia lokata: Patrycja Władyka

KLASY VIII: druga lokata: Kinga Hap, Szymon Bracik, Martyna Dziadzio, Weronika Wojdyła, trzecia lokata: Joanna Szpak

KLASY GIMNAZJALNE: druga lokata: Tomasz Nowosielski, Sebastian Strugała, Katarzyna Midura, Klaudia Ząbik, Anna Pawluś, Wiktoria Gąsiorowska, Aleksandra Prokop, Maria Borkowska, Joanna Bernacka, Zuzanna Konik, Aleksandra świstak, Weronika Biały, Zuzanna Banach – Dziura, Magdalena Pabisz, Julia Tomaszewska, Karolina Głowacka, Oliwia Majewska, Alicja Jarosz, Wiktoria Sikora, Natalia Zabawa, Julia Madej, Patrycja Kotulak, Aleksandra Borkowska

trzecia lokata: Aleksandra Borda – Sieczkowska, Dagmara Zając, Bartosz Polak, Zuzanna Koszelnik, Dawid Pszczoła, Aleksandra Stec

Powyższy konkurs miał formę testową. Zawierał pytania z zakresu gramatyki, literatury, kultury, sztuki oraz wiedzy ogólnej. Uczestnicy wykazali się bardzo wysokim poziomem czytania ze zrozumieniem oraz dużymi umiejętnościami językowymi. Udział w konkursie umożliwił uczniom i nauczycielom porównanie wiedzy i umiejętności z uczniami z innych szkół  w Polsce.

Wyróżnionych uczniów przygotowały do konkursu polonistki: mgr Elżbieta Dubiel, mgr Teresa Dranka, mgr Bożena Dziadzio, mgr Marta Górczyk, mgr Ewa Mroczka, mgr Elżbieta Szudy.

Ogromnie cieszy nas sukces naszych wychowanków. Na uznanie i pochwałę zasługują uczniowie klas IV, którzy tym roku zadebiutowali w konkursie i  osiągnęli  dobre rezultaty. Wszystkim serdecznie gratulujemy.


SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSACH PRZYRODNICZYCH

* Ogólnopolski konkurs GALILEO zorganizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej:

W kategorii klas czwartych z przyrody zdobyli: Maria Macieik – tytuł laureata oraz nagrodę książkową, Filip Hałuchawyróżnienie.

W kategorii klas piątych z biologii tytuł laureata zdobyli: Gabriela Waśko, Szymon Nowosielski, Marek Jaracz oraz Aleksander Piekarz, wyróżnienieEmilia Litka, Miłosz Machowski, Aleksander Nagacz, Adam Kozubal oraz Aleksandra Woźniak.

* Powiatowy Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy „EKO-MAT” dla uczniów klas piątych, zorganizowany przez Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle – Szkoła Podstawowa nr 12 z O.I. im. I. Łukaszewicza w Jaśle: Gabriela WaśkoI miejsce, Szymon Nowosielski - V miejsce

*Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego 'SCIENCE AROUND US" - dla uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych - laureat III m. Łukasz Hendzel, laureat V m. Aleksander Żmigrodzki oraz finaliści: VII m. Anna Bąk, VIII m. Dominika Pabisz.

Gratulujemy!


NASI MŁODZI AKTORZY

W kwietniu uczniowie klas I-III wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie „Jestem aktorem” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Jaśle.

Aktorskie zmagania naszych uczniów jury oceniło następująco:

W kategorii recytacja wyróżnienie otrzymała uczennica klasy Ib Nadia Krauz za wiersz pt.”Mój dzień” (wych. M. Nawrocka).

W kategorii inscenizacja piosenki wyróżnienie otrzymała Olivia Marek z zespołem klasy IIb za piosenkę pt. „Wyruszamy w świat”  (wych. J. Terwicz) oraz zespół klasy Ic  za przedstawienie  piosenki „Wesoła rodzinka”  (wych. M. Ochałek).

W kategorii inscenizacja tekstu literackiego II miejsce otrzymali uczniowie klasy IIIb za  „Baśń o Śnieżce, która chciała zmienić świat”  (wych. A. Bobula i B. Kobylińska-Byczek). III miejsce uczniowie klasy IIa  za inscenizację wiersza „Rzepka” (wych. M. Pięta).

Osobowością sceniczną  konkursu została Weronika Zyzak za rolę królowej oraz Tymoteusz Zięba za rolę krasnala. Uczniów klasy IIIb przygotowywały A. Bobula i B. Kobylińska-Byczek.

Wszystkim biorącym udział w konkursie gratulujemy i zachęcamy do gry aktorskiej w przyszłym roku. fotogaleria


KONKURSY ZESPOŁU SZKÓŁ NR 4 - SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

W X Powiatowym Turnieju Wiedzy "1 z 12" nasi gimnazjaliści odnieśli wielki sukces! W ścisłym finale znalazło się pięcioro uczniów klas III gimnazjum - Julia Bara, Aleksandra Marek, Kamil Wyderka i Jakub Zborowski, a Magdalena Pabisz zdobyła zaszczytny tytuł "Jednej z dwunastu"! Więcej o konkursie

* Również XVII edycja Konkursu Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów "ON THE ROLL" zakończyła się szczęśliwie dla naszych uczniów: pięcioro z nich zdobyło wyróżnienia: Aleksandra Świstak, Anna Pawluś, Zuzanna Koszelnik, Agnieszka Maciejczyk i Katarzyna Midura, a dwoje otrzymało tytuł laureata: Jessica Opałka - lauretka I miejsca oraz Zuzanna Gomuła - laureatka II miejsca. Więcej o konkursie

Serdecznie gratulujemy!


SUKCESY ARTYSTYCZNE NASZYCH UCZNIÓW

* XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „ Mieszkam w Beskidach” – w kategorii fotografa -   Konrad Sokołowski z klasy VII b zajął II miejsce.

* Wojewódzki  Konkurs Plastyczny  pt. ,,Na skrzydłach wyobraźni” pod Honorowym Patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie i Wójta Gminy Żyraków  Marka Rączki - Grand Prix otrzymała Liliana Tran z klasy VII d.

* W związku z Światowym Dniem Zdrowia organizowany był konkurs na plakat "Talerz Pełen Zdrowia" dla uczniów szkół podstawowych. W kategorii klas I- III Weronika Zyzak zajęła II miejsce, a w kategorii klas IV – VI  Zuzanna Pętlak  zajęła II miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


FINAŁ XV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "MOJE SPOTKANIA Z PRZYRODĄ" - 25 kwietnia 2019r. odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs "MOJE SPOTKANIA Z PRZYRODĄ". Prace plastyczne wykonane podczas pierwszej części konkursu, która odbyła się w auli naszej szkoły 28.03.2019r., oceniało jury w składzie: p. Małgorzata i Bogdan Samborscy, p. Jan Kukułka – przedstawiciele Stowarzyszenia Jasielskich Plastyków „PLAJA” oraz dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaśle, p. Mariusz Świątek. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Jasła p. Ryszard Pabian, a fundatorem nagród był Wydział Gospodarki Komunalnej przy Urzędzie Miasta oraz Muzeum Regionalne w Jaśle.

Jury przyznało 4 nagrody specjalne, 21 nagród i tytuł laureata, 32 wyróżnienia oraz specjalną nagrodę jury. Wśród nagrodzonych znaleźli się też nasi uczniowie:  Maria Macieik z kl.4anagroda specjalna i nagroda jury, Kacper Bachórz kl. VII a -nagroda , Emilia Dziok kl. Vc - nagroda, Anna Opałka kl. VIb – wyróżnienie, Lena Spisak kl.VIb – wyróżnienie, Zofia Adamska kl.VIc – wyróżnienie i Olga Hap kl.Va – wyróżnienie.

Organizatorami konkursu były panie: Beata Banaś, Barbara Gonera, Renata Pankiewicz oraz Dyrekcja SP2 w Jaśle. Oprawę artystyczną przygotował p. Jerzy Łącki i p. Jolanta Terwicz.

Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.


KONKURS "Z NURTEM WISŁOKI - POZNAJMY SIĘ" - KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW!

15 marca 2019 r. odbyła się czwarta edycja konkursu „Z nurtem Wisłoki – poznajmy się” organizowana przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku. Zgromadziła ona rekordową liczbę uczestników. Podobnie jak w latach ubiegłych, uczniowie drużyn ze szkół powiatu dębickiego i jasielskiego zgłoszonych do rozgrywek, zaskoczyli komisję ogromną inwencją i kreatywnością w przedstawianiu swoich miejscowości.

Naszą szkołę reprezentował zespół składający się z uczennic klasy 8d dwujęzycznej. Ich prezentacja Jasła, pt. "Patrzeć na świat przez zielone okulary" spotkała się z uznaniem komisji konkursowej i została nagrodzona wysokim trzecim miejscem.
Oto wierszyk, którym uczennice zakończyły swój występ:

"Jak to dobrze mieszkać w Jaśle
Tu się czujemy świetnie właśnie
Nic nie drażni, nie niepokoi
Szum Wisłoki nerwy koi
Na ekologii doskonale się znamy
Naszego miasta nie zaśmiecamy."

Gratulujemy! 


OLIMPUSEK W KLASACH I-III

Uczniowie klas I-III naszej szkoły  brali  udział w Ogólnopolskim  Konkursie STYPENDIADA. Tytuł Laureata Orła Plastycznego otrzymała Maja Hendzel kl. Ic (wych. M. Ochałek). II miejsce: Tymoteusz Zięba kl. IIIb (wych. A. Bobula).  Wyróżnienia:  Anna Adamska kl. IIa (wych. M. Pięta),  Zuzanna Bracik, Patryk Leja kl. IIb (wych. J. Terwicz), Julia Szostak kl. IIIa (wych. M. Kolanko),  Gabriela Pruś kl. IIIb (wych. A. Bobula), Zuzanna Wojcieszek kl. Ic (wych. M. Ochałek), Antoni Cypara kl. I a (wych. M. Augustyn).

Gratulujemy wysokich wyników!!


WYNIKI SZKOLNYCH KONKURSÓW DLA UCZNIÓW KLAS DRUGICH I TRZECICH

W marcu odbyły się dwa szkolne konkursy: ortograficzny i matematyczny, w których brali udział uczniowie klas II i III. Ich zadaniem było napisanie dyktanda zawierającego liczne trudności ortograficzne, natomiast w konkursie matematycznym dokonanie obliczeń sprawdzających znajomość czterech działań matematycznych i stosowania kolejności wykonywania działań, a także rozwiązywanie zadań tekstowych złożonych oraz układanie treści zadań.
W konkursie ortograficznym uczniowie mogli zdobyć maksymalnie 50 punktów. W klasach trzecich udało się napisać bezbłędnie Piotrowi Lechowskiemu z klasy III b, który  tym samym zdobył I miejsce w szkole. II miejsce przypadło uczennicy klasy III a Julii Szostak, która zdobyła 48,5 punktów, natomiast III miejsce  z ilością punktów 48 otrzymały: Natalia Giebułtowska z klasy III a i Natalia Żmijewska z klasy III b. Zwycięstwo szkolne wśród uczniów klas  drugich przypadło klasie II b. Maksymalną ilość punktów ,  a więc I miejsce zdobyli: Patryk Leja i Michał Wilk. II miejsce i tylko pół punktu mniej  zdobył Hubert Zając. Nadia Dobosz zdobyła 49 punktów i III miejsce. Pół punktu do podium zabrakło:  Piotrowi Chomiszczakowi, Dominice Bartuś i Alicji Lejkowskiej z klasy II a, ci uczniowie zdobyli I miejsce w klasie.
W konkursie matematycznym uczniowie klasy III a zdobyli pierwsze  trzy miejsca  w szkole. I miejsce z ilością punktów 46 zdobyli: Kacper Grasela i Natalia Giebułtowska, II miejsce i 45 punktów zdobyli: Julia Szostak i Denis Borysewicz, natomiast Aleks Juryś za 44 punkty uzyskał  III miejsce. Najlepszym z klasy III b okazał się Piotr Lechowski zdobywając 42 punkty i  I miejsce w swojej klasie.  Wielu szkolnych laureatów mamy wśród uczniów klas drugich. I miejsce w szkole zdobyła Ania Adamska z klasy II a, która uzyskała 44 punkty. II miejsce z ilością punktów 42 zdobyli: Jakub Sowiźrał  i Dominika Bartuś  z klasy II a oraz Jakub Ochałek,  Borys Folczyk, Natasza Głogowska  i Hubert Zając z klasy II b. III miejsce przypadło uczniom klasy II b: Lenie Garbacik, Antoniemu Nosalowi, Jakubowi Krajewskiemu i Patrykowi Lei. Uczniowie ci uzyskali po 41 punktów.
Nasz szkolny konkurs wyłonił Mistrzów Ortografii i Mistrzów Matematyki. Życzymy im teraz dalszych sukcesów w konkursach międzyszkolnych, rejonowych i ogólnopolskich.


XVIII JASIELSKI KONKURS MATEMATYCZNY IM. H. STEINHAUSA

15 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Jaśle odbyło się „Spotkanie z matematyką”, w czasie którego dokonano uroczystego podsumowania XVIII Konkursu Matematycznego im. H. Steinhausa. Roman Gicala zdobył tytuł Laureata w kategorii klas gimnazjalnych! Gratulujemy!