Sukcesy uczniów w konkursach w II półroczu roku szkolnego 2019/2020

II półrocze roku szkolnego 2019/2020 zdominowane zostało przez zmagania społeczności szkolnej z trudami nauczania zdalnego. Pomimo przeciwności, nasi wspaniali uczniowie osiągnęli wiele sukcesów w różnego rodzaju konkursach przedmiotowych i interdyscyplinarnych, w formie tradycyjnej, jak i zdalnej.

 

Z SUKCESEM NAM DO TWARZYZnalezione obrazy dla zapytania logo jasielskiej ligi naukowej z lotosem

W tym roku szkolnym odbyła się szósta edycja Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM. Jak zwykle wzięli w niej udział nasi uczniowie. Przez cały rok szkolny pracowali pod kierunkiem nauczycieli nad realizacją projektów naukowo – badawczych  z różnych dziedzin. Musieli przeprowadzać eksperymenty, badania, wywiady, sondy uliczne, opracowywać ankiety, spotykać  się z wieloma jaślanami. Skrupulatnie dokumentowali swoje działania i, przede wszystkim, formułowali wnioski dotyczące badań. Tworzyli prezentacje pokazujące końcowe efekty całorocznej pracy. Wszystkie działania odbywały się pod kierunkiem nauczycielek, które z pasją i zaangażowaniem sprawowały opiekę nad uczniami.                                                      

Projekty realizowane w ramach Jasielskiej Ligi Naukowej podlegają ocenie przez komisje konkursowe. Nasi uczniowie i nauczyciele, tradycyjnie już, odnieśli wielkie sukcesy. Podkreślić należy fakt, że uznanie zdobyły wszystkie projekty, znaleźliśmy się na czele nagrodzonych jasielskich szkół, a trofea zdobyli twórcy projektów w różnych obszarach i kategoriach:

Obszar wczesnoszkolny:

II miejsce - projekt ,,Eko – przyrodnicy, czy to też czytelnicy? Jak zainteresować najmłodszych jaślan ekologią?” Zespól badawczy: Kamila Brączyk, Nadia Kraus, Julia Ochałek, Maja Socha – opiekunka Maria Nawrocka

Obszar humanistyczny - klasy  IV – VI:

I miejsce – projekt  ,,Z polskiego na nasze. W jaki sposób komunikują się młodzi jaślanie?’’ Zespół badawczy: Anna Bąk, Paulina Drechny, Miłosz Machowski - opiekunka Bożena Dziadzio

Obszar humanistyczny - klasy VII – VIII:

Wyróżnienie – projekt ,,Czy wszystko jest klarowne? Ile języka niemieckiego można znaleźć w życiu codziennym jaślan?’’ Zespół badawczy: Jagoda Rak, Olga Hombesch, Aleksandra Szmigiel  – opiekunka Gabriela Dołęga

Obszar matematyczno – przyrodniczy - klasy  IV – VI:

I miejsce  - projekt ,,Smog nasz powszedni. Jak jaślanie traktują przez smog zatruwanie?’’ Zespół badawczy: Klaudia Kalita, Julia Machlarz, Oliwia Sanicka, Martyna Stachaczyńska – opiekunka Wiesława Szymczak

II miejsce – projekt  ,,W jaki sposób jaślanie mówią: ,,Nie’’  dla plastiku?’’ Zespół badawczy: Gloria Chmiel, Liliana Kopera, Maja Pomprowicz  - opiekunka Olga Szudy – Seredyńska

Obszar matematyczno – przyrodniczy - klasy  VII – VIII:

III miejsce – projekt ,,W jakim stopniu rozwiązania ekologiczne zastosowane w Jaśle pozwalają na uczynienie go ,,zielonym miastem’’?’’ Zespół badawczy: Tymoteusz Kozioł, Wiktor Kuznecki, Jakub Wojnicki – opiekunka Elżbieta Niedźwiedź

Wyróżnienie - projekt "Woda w życiu jaślan - jaką role pełni woda dla mieszkańców "Miasta Trzech Rzek"?" – opiekunka Elżbieta Niedźwiedź

Zwycięzcom – uczniom i nauczycielom – serdecznie gratulujemy!


WYJĄTKOWI ZNAWCY ORTOGRAFII I INTERPUNKCJI POLSKIEJ

Z przyjemnością informujemy społeczność naszej szkoły, że Filip Hałucha (5a) oraz Szymon Nowosielski (6a) zdobyli tytuły Laureata IV stopnia w Ogólnopolskim Konkursie ,,Z ortografią na co dzień”. Konkursowi patronuje Polska Akademia Nauk, a organizatorem jest Centrum Edukacji Humanistycznej ,,LOGOS”. Przypomnimy jeszcze, że konkurs składa się z trzech etapów, trzeci etap zwykle organizowany jest w siedzibie PAN w Warszawie, w tym roku przebiegał w formie zdalnej. Uczniów przygotowały: mgr Teresa Dranka oraz mgr Bożena Dziadzio.


UCZNIOWIE NA MEDAL

„Talent jest jak kawałek metalu szlachetnego, ale surowego, dopiero pilna praca go obrabia i wartość wielką mu nadaje”.

                                                                                                                               Stanisław Staszic

Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle w społeczności lokalnej znana jest z tego, że jej uczniowie co roku sprawdzają, z sukcesami, swe wiadomości i umiejętności  w różnorodnych konkursach szczebla powiatowego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego. Wśród konkursów najwyższą rangę mają konkursy przedmiotowe, organizowane przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Z satysfakcją odnotowujemy, że w roku szkolnym 2019/20, mimo trudnego czasu epidemii, osiągnięcia naszych uczniów w tej dziedzinie są imponujące, że naprawdę odkrywamy talenty, a uzdolniona młodzież, pilnie pracując, rozwija je.  W kuratoryjnych konkursach tytuł laureata zdobyło 11 uczniów,  a tytuł finalisty 7 uczniów.

W dniu 19 czerwca 2020 r., w SP 2 w Jaśle, odbyło się miłe spotkanie, na którym uhonorowano dwoje uczniów, spośród laureatów. Gospodynią spotkania była wicedyrektor szkoły p. Elżbieta Dubiel, a Kuratorium Oświaty w Rzeszowie reprezentowała p. wizytator Małgorzata Piątkowska. Na spotkanie przybyli zaproszeni uczniowie: Kazimierz Skrok – Wolski z klasy Va i Anna Pastwa z klasy VIII b, w towarzystwie rodziców i nauczycieli - opiekunów przedmiotowych.

Oto osiągnięcia „uczniów na medal”:

Kazimierz Skrok – Wolski – wielokrotny laureat. Ten niezwykły dziewięciolatek zdobył w mijającym roku szkolnym  2  tytuły laureata, zajmując pierwsze  miejsce z geografii ( op. p. Ewa Smoszna) oraz 4 miejsce z  historii (op. p. Leszek Znamirowski ) w wojewódzkim etapie Konkursów Przedmiotowych org. przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty;

Anna Pastwa – laureatka pierwszego miejsca w województwie w Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego, pokonała 184 uczestników – op. Teresa Dranka.

Wyżej wymienieni uczniowie otrzymali dyplomy i pamiątkowe statuetki. Pogratulowano też ich rodzicom. Uhonorowano również dyplomami nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do konkursów.

Na ręce p. Elżbiety Dubiel zostało przekazane zaszczytne wyróżnienie dla całej społeczności  Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi – tytuł „ Szkoły wspierającej utalentowanych uczniów”.

Sukcesy naszych podopiecznych świadczą o harmonijnej współpracy domu rodzinnego dziecka i szkoły. Działalność kół zainteresowań umożliwiała indywidualizację pracy z uczniem zdolnym i pozwalała odkrywać młode talenty. Jednak nie do przecenienia jest rola rodziców w staraniach o rozwój pasji poznawczych swoich dzieci. Wykazali oni wiele osobistego zaangażowania i odpowiednio  je motywowali.

Mamy nadzieję, że nauka w SP 2, nawet w czasie epidemii, jest dla naszych uczniów szczególnie interesująca. Fotogaleria


XVII Mistrzostwa Polski w Grach Matematycznych i Logicznych - konkurs organizowany przez Politechnikę Wrocławską

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły: Igor Sudyka (z klasy 5b) zajął 2 miejsce w  XVII Mistrzostwach Polski w Grach Matematycznych i Logicznych. 

OGROMNE BRAWA I GRATULACJE DLA IGORA!


WSPANIAŁE OSIĄGNIĘCIE JULII NGUYEN VAN!

Julia Nguyen Van z klasy 8a zdobyła III miejsce i tytuł laureatki w XXV Ogólnopolskim Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”. Jest to konkurs, który od lat cieszy się popularnością młodych ludzi z całej Polski. W tym roku swoje utwory nadesłało aż 246 początkujących autorów. Opowiadanie Julii pt. „ Malachit” zostało docenione spośród 580 innych prac. Jest to więc wielki sukces naszej uczennicy, z której jesteśmy bardzo dumni!

Gratulujemy i życzymy Julii kolejnych osiągnięć.


PODSUMOWANIE XIX JASIELSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO IM. H. STEINHAUSA

Organizatorzy XIX Jasielskiego Konkursu Matematycznego im. H.Steinhausa, który w tym roku szkolnym odbył się 5 grudnia informują, że tradycyjna konferencja "Spotkanie z matematyką", w czasie której miało nastąpić uroczyste wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym ww. konkursu nie odbędzie się ze względów bezpieczeństwa sanitarnego. Pragniemy jednak niezwykle serdecznie pogratulować wszystkim nagrodzonym, życzyć im dalszych sukcesów naukowych oraz zapału w rozwijaniu swoich zainteresowań i pogłębianiu wiedzy.

Osoby nagrodzone to:

- w kategorii klas VII szkoły podstawowej laureatami zostali:

Wojciech Pilut (SP 12)- I m., Igor Sudyka i Dominika Pabisz (SP 2) - II m., Miłosz Borda-Sieczkowski (SP 2) i Emilia Gustek (SP Brzyska) - III m.

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali:

Jakub Cichoń i Wiktor Siry (SP 4), Karolina Furmanek (SP2), Ksawery Forc (SP Tarnowiec) oraz Olga Sychta (SP 1).

- w kategorii klas VIII szkoły podstawowej laureatami zostali:

Hubert Zając i Anna Przetacznik (SP 4) - I m., Jakub Dołęga (SP 1) - II m., Wiktoria Głowacka (SP 8) - IIIm., Krystian Augustyn (SP 2) - IV m.

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali:

Bartosz LechEryk Bania i Patrycja Obara (SP 4), Wiktor Augustyn (SP 1), Gabriela Jaracz (SP Dębowiec).

Na szczególne gratulacje zasługuje Igor Sudyka, uczeń SP 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle, który obecnie uczęszcza do klasy V, uzyskał drugą lokatę w kategorii klas VII. Nie jest to pierwszy tego typu sukces naszego ucznia. Igor regularnie konkuruje z uczniami starszymi od siebie, odnosząc sukcesy nie tylko w dziedzinie matematyki.

Ogromne słowa uznania należą się też nauczycielom przygotowującym swych uczniów do konkursu. Bez ich wytężonej pracy i zapału w realizacji postawionych celów nie mielibyśmy tylu nagrodzonych, a być może przyszłych naukowców.

Na koniec pragniemy dodać, że dyplomy oraz nagrody dla laureatów i wyróżnionych a także podziękowania dla ich opiekunów zostały przekazane do szkół i zostaną wręczone podczas zakończenia roku szkolnego. Jednocześnie informujemy, że XIX Jasielski Konkurs Matematyczny im. H.Steinhausa znajduje się na liście konkursów, które mogą być wpisane na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

Organizatorzy Konkursu


SUKCES UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE THE BIG CHALLENGE

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie The Big Challenge. W tym roku współzawodniczyli z ponad piętnastoma tysiącami uczniów z całej Polski. Uczniowie rywalizowali na czterech poziomach trudności, które przypisane były poszczególnym oddziałom. Ich wyniki na każdym z poziomów przewyższały wyniki w regionie i kraju.

Szczególne wyróżnienie zdobył uczeń klasy 5, Igor Sudyka, który zdobył pierwsze miejsce w regionie i 23 miejsce w kraju.

Gratulujemy wysokich wyników.


SUKCES MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU UCZNIÓW Z KLASY DWUJĘZYCZNEJ!

Projekt "Let's discover how discoveries were discovered", wykonywany w roku szkolnym 2018/2019 przez uczniów klasy dwujęzycznej, zdobył III miejsce w konkursie "Nasz projekt eTwinnning 2020". Uczniowie współpracowali zdalnie z rówieśnikami z Hiszpanii, Litwy i Portugalii. Oprócz zdobywania wiedzy o naukowcach i ich odkryciach, uczniowie doskonalili swoje umiejętności językowe, poznawali różnorodne techniki komputerowe oraz przede wszystkim wykorzystywali język angielski do poszerzania swojej wiedzy z innych przedmiotów oraz w komunikacji z partnerami projektu. Doskonale zastosowali zdobyte w oddziale dwujęzycznym umiejętności.

Ponieważ uroczysta gala rozdania nagród nie odbyła się ze względu na epidemię, zapraszamy do obejrzenia wystąpienia dra Pawła Poszytka, dyrektora generalnego Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji oraz Rafała Lwa-Starowicza, zastępcy Dyrektora w Departamencie Podręczników, Programów i Innowacji Ministerstwa Edukacji Narodowej: https://etwinning.pl/zwyciezcy-w-konkursie-nasz-projekt-etwinning-2020/

Więcej o dwujęzyczności w naszej szkole - link
Więcej o projektach eTwinning w naszej szkole - link


WYNIKI OGÓLNOPOLSKICH OLIMPIAD „OLIMPUS” sesja zimowa

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle po raz kolejny uczestniczyli w Ogólnopolskich Olimpiadach  Przedmiotowych „Olimpus” sesja zimowa . Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i odnieśli znaczące sukcesy.

Tytuł laureata zdobyli:

Matematyka

Klasy 5        Igor Sudyka – 8 miejsce w kraju

Klasy 6        Szymon Nowosielski – 10 miejsce w kraju

Klasy 7        Dominika Pabisz  - 6 miejsce w kraju

Język angielski

Klasy 4        Piotr Lechowski - 3 miejsce w kraju, Małgorzata Ziaja - 7 miejsce w kraju

Klasy 5        Maria Macieik, Igor Sudyka - 8 miejsce w kraju

Klasy 6        Łukasz Hendzel - 7 miejsce w kraju, Szymon Nowosielski - 10 miejsce w kraju

Klasy 7        Alexander Dybaś - 7 miejsce w kraju, Aleksander Żmigrodzki - 8 miejsce w kraju

Klasy 8        Olga Hombesch - 1 miejsce w kraju, Arkadiusz Jarosz - 9 miejsce w kraju

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zarówno uczniom, jak i ich opiekunom naukowym!


WSPANIAŁE WYNIKI NASZYCH UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE "PANDA"!

W pierwszym tygodniu czerwca uczniowie SP2 w Jaśle przystąpili, jak co roku, do Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego "PANDA" z przedmiotów: język angielski i chemia. 
Wielkim sukcesem może poszczycić się Igor Sudyka, uczeń klasy 5B, który w konkursie z chemii na poziomie klas siódmych uzyskał wyróżnienie (7 miejsce w kraju). 
Wspaniałe wyniki zanotowali również uczniowie biorący udział w konkursie z języka angielskiego:

Klasa 4

Laureat – Lechowski Piotr (5m. w kraju)

Wyróżnienie – Grasela Kacper (9m. w kraju)

Klasa 5

Laureat – Pawlak Damian (1m. w kraju)

Laureat – Hałucha Filip (3m. w kraju)

Laureat – Sudyka Igor (3m. w kraju)

Wyróżnienie – Macieik Maria (7m. w kraju)

Wyróżnienie – Motyka Jakub (9m. w kraju)

Klasa 6

Laureat – Hendzel Łukasz (5m. w kraju)

Wyróżnienie – Drechny Paulina (7m. w kraju)

Wyróżnienie – Kajor Patryk (7m. w kraju)

Wyróżnienie – Fila Antoni (7m. w kraju)

Wyróżnienie – Bezak Paweł (9m. w kraju)

Wyróżnienie – Nowosielski Szymon (10m. w kraju)

Klasa 8

Laureat – Nguyen Van Julia (5m. w kraju)

WSZYSTKIM LAUREATOM I WYRÓŻNIONYM SERDECZNIE GRATULUJEMY.


WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU - KALIGRAM W JĘZYKU ANGIELSKIM
 
W szkolnym konkursie na KALIGRAM w języku angielskim wzięło udział 35 uczniów, którzy przygotowali ponad 50 przepięknych prac. Oto wyniki:
I miejsce: Nikola Gorczyca 5c oraz Wiktor Rączka 6c
II miejsce: Michał Brożyna 5d, Emilia Kluszczyk 5b oraz Julia Knapik 5b
III miejsce: Patryk Kajor 6c, Jakub Motyka 5b oraz Julia Szostak 4a
wyróżnienia: Julia Machlarz 6c oraz Maja Turek 4a
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Nagrody będą wręczane przy rozdaniu świadectw.

Wyniki Świetlicowego Konkursu Plastycznego  
„Kto Ty jesteś? Polak mały”

Miło nam ogłosić, że w dniu 19 maja 2020roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu świetlicowego. Oceniana była kreatywność, oryginalność, estetyka oraz wkład własny pracy. Ostatecznie komisja przyznała:

Miejsce I   : Wiktoria Basara kl. Ia

Miejsce II :  Liliana Kolici  kl. IIIb

Miejsce III :  Jakub Wilk   kl. Ia

Wyróżnienia: Oskar Kamiński kl. Ia

                       Weronika Krajenta kl. Ia

                       Tymon Gorczyca kl. Ib

                       Julia Żychowska kl. Ia

Dziękujemy wszystkim którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. Serdecznie gratulujemy laureatom.  Galeria zwycięskich prac


WIELKI SUKCES PIERWSZOKLASISTÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „ZUCH”

Jest nam bardzo miło poinformować wszystkich o sukcesach najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Jaśle.
W Ogólnopolskim Konkursie „Zuch” z edukacji wczesnoszkolnej dyplomy laureatów zdobyło aż 8 uczniów z klas pierwszych.

Z klasy I a Dyplom laureata zdobyła:

Antonina Dąbrowska

Z klasy I b Dyplomy laureatów zdobyli:

  1. Szymon Dębiak
  2. Grzegorz Zasadny
  3. Franciszek Seredyński
  4. Alicja Sokołowska

Z klasy I c Dyplomy laureatów zdobyli:

  1. Adam Opałka
  2. Adam Woliński
  3. Tomasz Gawron

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


UCZNIOWIE "DWÓJKI" ZNÓW W CZOŁÓWCE WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH!

Z dumą informujemy, że uczniowie SP 2 uzyskali w tym roku szkolnym aż 11 tytułów laureata i 7 tytułów finalisty w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych org. przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie.
To wspaniałe osiągnięcie cieszy tym bardziej, że  w gronie laureatów znaleźli się uczniowie zarówno klas 8,  jak i młodszych - 5, 6, 7, co wspaniale wróży na przyszłość. Warto również podkreślić ogromny sukces Ani Pastwy - uczennicy klasy 8b - uzyskała ona najlepszy wynik w województwie z języka polskiego, będąc bezkonkurencyjną wśród 184!

JĘZYK POLSKI:
Anna Pastwa - laureatka - 1 miejsce w województwie
Urszula Dudek - finalistka
Olga Hombesch - finalistka
Jagoda Rak - finalistka

MATEMATYKA:
Krystian Augustyn - finalista

JĘZYK ANGIELSKI:
Julia Nguyen Van - laureatka
Olga Hombesch - laureatka
Alexander Dybaś - laureat

JĘZYK NIEMIECKI:
Aleksander Żmigrodzki - finalista

HISTORIA:
Kazimierz Skrok - Wolski - laureat
Kamil Jarosz - laureat

JĘZYK HISZPAŃSKI:
Jagoda Rak - finalistka

GEOGRAFIA:
Kazimierz Skrok - Wolski - laureat

FIZYKA:
Krystian Augustyn - finalista

XXV edycja Konkursu Historycznego "Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 - 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej" - laureaci etapu wojewódzkiego:
Antoni Baciak
Paweł Bezak
Kalim Jarosz
Tymoteusz Kozioł

Wszystkim laureatom, finalistom, ich rodzicom oraz nauczycielom, którzy przygotowywali ich do konkursów - serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów.


ZNAKOMITE WYNIKI NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE GALILEO!

Z radością i dumą informujemy o znakomitych wynikach naszych uczniów w ogólnopolskim Konkursie Galileo z biologii i przyrody. Konkurs odbył się 6 marca br. Wzięło w nim udział 60 uczniów klas 4-8. Spośród 32 uczniów klas 6 aż 24 osoby uzyskały dyplomy wyróżnienia lub laureata. Szczegółowe wyniki:

Klasy 4 - przyroda
Dyplom wyróżnienia: Natalia Giebułtowska Piotr Lechowski
Dyplom laureata: Natalia Żmijewska 9 miejsce w kraju

Klasy 5 - biologia
Dyplom wyróżnienia: Jakub Motyka, Maciej Pabisz, Julia Knapik, Julia Surmacz, Emilia Leśniak
Dyplom laureata:
Aleksander Michalski 6 miejsce w kraju
Igor Sudyka 10 miejsce w kraju

Klasy 6 - biologia:
Dyplom wyróżnienia: Martyna Stachaczyńska, Patryk Betlej, Urszula Pawluś, Kinga Rzońca, Kornelia Cichy, Zofia Potempa, Emilia Litka, Marek Jaracz, Emilia Dziok, Marianna Myśliwiec
Dyplom Laureata: Miejsca 6-9:
Aleksandra Woźniak, Zuzanna Ziemska ,Jakub Burnatowski, Aleksander Nagacz, Miłosz Machowski, Zuzanna Gajecka, Szymon Nowosielski, Oliwia Pusz, Olga Hap, Aleksander Piekarz
Dyplom laureata: Miejsca 4-5 w kraju i nagrody książkowe:
Julia Machlarz miejsce 4
Antoni Fila miejsce 5
Paweł Bezak miejsce 5
Anna Bąk miejsce 5
Patryk Kajor miejsce 5

Klasy 7- biologia
Dyplom wyróżnienia: Dominika Pabisz

WSZYSTKIM UCZNIOM GRATULUJEMY!