Samorząd szkolny w roku szkolnym 2020/2021

Z-ca przewodniczącego - Jastrzębska Oliwia

Młodzieżowa Rada Miasta Jasła -

Szczęśliwy Numerek - Jastrzębska Oliwia, Sochacka Gabriela

Sekcja Porządkowa -  Macieik Maria, Mroczka Karolina, Wójtowicz Maja, Michalski Aleksander, Kluszczyk Emilia, Wójcik Martyna, Wróbel Julia, Syrek Antonina, Ciureja Weronika, Gomuła Julia, Dobrowolska Jagoda, Bigos Martyna, Bobula Igor, Machowski Miłosz, Burnatowski Jakub, Pawluś Urszula, Waśko Gabriela, Dąbrowska Marlena, Opałka Olga, Kosiba Wiktoria, Faber Julia, Śmietana Róża, Lew Jagoda, Spisak Lena, Jurkowski Krzysztof, Tutro Michał

Sekcja Dekoratorska - Pachana Dominika, Waśko Gabriela, Dobrowolska Marlena, Opałka Olga, Nowak Amelia, Pusz Oliwia, Madejczyk Amelia, Pomprowicz Maja, Pawluś Urszula, Tabor Julia, Zawada Julia, Kamińska Nikola

Sekcja Wolontariatu - Grzebień Aleksandra, Syrek Katarzyna, Jastrzębska Oliwia, Sochacka Gabriela, Fijałka Jakub, Szeląg Hubert, Smutek Kacper, Adamska Zofia, Forystek Gabriela, Tarnawski Dawid

Poczet Sztandarowy - Piekarz Aleksander, Fila Antoni, Sochacka Gabriela, Jastrzębska Oliwia, Czech Nadia

Sekcja Sportowa -  Machowski Miłosz, Burnatowski Jakub, Kosiba Wiktoria, Śmietana Róża, Faber Julia, Węgrzyn Oskar, Gorczyca Miłosz, Bobula Igor, Bigos Martyna, Gomuła Julia, Dobrowolska Jagoda

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Akcja ,,Pomóżmy Kubie"

Kuba z III klasy przeszedł poważną operację po której wymaga ciągłej rehabilitacji. Leczenie wiąże się z wysokimi kosztami , które są olbrzymim problemem dla jego mamy. Dlatego zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców , aby wzięli sprawy w swoje ręce i wspomogli akcję , z której dochód przeznaczymy na sprzęt rehabilitacyjny dla Jakuba. Trwa akcja ,,zbiórka" nakrętek , a zdobyte środki przeznaczymy na zakup bieżni lub innego sprzętu rehabilitacyjnego dla kolegi. Poszukujemy sponsorów i może wspólnymi siłami uda się pomóc chłopcu. Zbieramy nakrętki w domach i dostarczamy do szkoły. Panie z obsługi odbierają nakrętki a wychowawcy wpisują punkty.

Dzięki pomocy Kuba będzie mógł wrócić do pełnej sprawności i wymarzonego dzieciństwa .

Zachęcamy do mobilizacji w szczytnym celu.

Pozdrawiamy.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.

Walentynki

Nasza szkoła wspólnie z przewodniczącą samorządu uczniowskiego Nadią Czech, przygotowała miłą niespodziankę dla wszystkich klas z okazji walentynek. W dniu 14.02.2021 Samorząd Uczniowski do wszystkich uczniów prześle link walentynkowy (wiadomość w dzienniku elektronicznym).  Zachęcamy wszystkich do otworzenia linku i wzięcia udziału w zabawie szkolnej. Na każdej godzinie wychowawczej zostanie również udostępniony link, który umożliwi wylosowanie walentynki przez każdego ucznia.

Życzymy udanej zabawy i szczęśliwego losowania.

AKCJA RAZEM NA ŚWIĘTA

Samorząd Szkolny zaprasza całą społeczność uczniowską do wzięcia udziału w akcji MEN ,,Razem na Święta".

Celem naszej akcji jest zachęcenie wszystkich do niesienia pomocy innym, budowanie wspólnoty i więzi międzypokoleniowych. Wiemy, że szczególnie w tym okresie wiele osób czeka na nasze wsparcie oraz zwykłe gesty życzliwości.

W ramach akcji wykonamy kartki z życzeniami świątecznymi, które przekażemy jasielskim kombatantom , a także samotnym osobom z terenu miasta Jasła.

Wykonane kartki świąteczne prosimy dostarczyć do sekretariatu szkoły w kopercie (podpisane imię, nazwisko, klasa).

Ponadto organizujemy dodatkową zbiórkę dla schroniska ,,Majka" prowadzącego opiekę nad zwierzętami. Zwierzaki potrzebują suchej i mokrej karmy oraz jednorazowych podkładów.

Produkty dla schroniska odbierane będą codziennie od godziny 7.00-16:30 przy wejściu głównym do szatni (przez panie z obsługi).

Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji przedświątecznej ,,Razem na Święta". Akcja trwa do 21.12.2020r.

Życzliwość i dobroć zostanie nagrodzona.

AKCJA SZLACHETNA PACZKA 2020

,, Nie liczy się to co posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz. Pomagając innym pomagasz sobie. Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście” - Robert Baden-Powell

Nasza szkoła od kilku lat uczestniczy w akcji ,,Szlachetna Paczka”. W tym roku od dnia 24.11 do dnia 10.12.2020 w SP 2 będzie trwać zbiórka dla rodzin potrzebujących naszej pomocy.

Rodzina pilnie potrzebuje :

•  żywności
  •  środków czystości
  •  chemii

Wszystkie przyniesione rzeczy składamy przy wejściu do szatni szkolnej, podpisane (imię, nazwisko, klasa). Dary odbierają Panie z obsługi w godzinach od 7:30 do 16:30. Opiekunowie Samorządu za udział w akcji będą wpisywali punkty dodatnie z zachowania.

Osoby prowadzące zbiórkę: opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, uczniowie z sekcji wolontariatu.

Przekazanie Szlachetnej Paczki

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.

Trwa ,,Zbiórka nakrętek" w roku 2020/21 (szczegółowe informacje na tablicy samorządowej).