Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle

Dzień Otwarty

29 marca 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Jaśle odbył się już po raz trzeci Dzień Otwarty. To dobra tradycja, która pozwala na zaprezentowanie pracy szkoły szerszemu gronu mieszkańców Jasła. Uczniowie ,,Dwójki" z dumą zaprezentowali swoje umiejętności wokalne
i taneczne.

Mieliśmy przyjemność gościć ponad 100 dzieci z jasielskich przedszkoli razem
z ich rodzicami. Od 1 września spełnianie obowiązku szkolnego rozpoczną wszystkie dzieci urodzone w 2007 r. oraz urodzone w I półroczu 2008 r. Dzieci będą się uczyć w grupach liczących do 25 uczniów. Przez pierwsze dwa miesiące duży nacisk położymy na integrację, wzajemne poznawanie się, zajęcia plastyczne i muzyczne. Pierwszoklasiści poznają także budynek szkoły i jego topografię, najbliższe otoczenie placówki, zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Nauczyciele świetnie potrafią indywidualizować pracę z dziećmi zróżnicowanymi wiekowo, tak by nauka była efektywna i interesująca. Dopiero po wstępnym okresie adaptacji, nasi uczniowie przystąpią do odkrywania tajników wiedzy.

Podczas Dnia Otwartego mali goście mogli obejrzeć z bliska miejsca, w których od września będą stałymi bywalcami.
Na dzieci czekały również:

- zajęcia nawiązujące do twórczości patronki szkoły
- doświadczenia przyrodnicze
- zajęcia pokazujące, że matematyka to nie tylko liczby
- zagadki
- mini- zajęcia w języku angielskim
- zajęcia plastyczne

W czasie zwiedzania szkoły maluchy obejrzały pracownie przedmiotowe, sale nauczania w klasach I - III, a także świetlicę i stołówkę. Rodzice mogli przyjrzeć się zajęciom dzieci. Z zaciekawieniem obserwowali pracę swoich pociech
i z dużym zaangażowaniem włączali się do pomocy. Chętnie dzielili się swoimi uwagami i rozmawiali z nauczycielami, którzy informowali o organizacji pracy w klasach młodszych.

Ponadto rodzice mogli uzyskać wyczerpujące informacje na temat rekrutacji do klas pierwszych w sekretariacie szkoły.
Było nam miło gościć rodziców i dzieci w progach ,,Dwójki", szkoły o długich i bogatych tradycjach w kształceniu
i wychowaniu jaślan. Mamy nadzieję, że goście opuszczali nas z pozytywnymi wrażeniami oraz poczuciem wartościowo spędzonego czasu.

fotogaleria